Zahájení fotografického festivalu v synagoze (zleva Beata Dlugosz, Jiří Šigut, Lenka Sedláčková, Helena Musilová, Jolana Havelková, Naďa Kováříková), foto Martin VlčekZe zahájení fotografického festivalu v synagoze (zleva Helena Musilová, Lenka Sedláčková, Jolana Havelková), foto Martin VlčekZe zahájení festivalu v synagoze, foto Martin VlčekZe zahájení fesivalu v synagoze, foto Martin VlčekInstalace Jiřího Šiguta a Beaty v Dlugosz v synagoze, foto Zdeněk SkružnýInstalace fotografií Mariana Kusika (realizace Lucia Nimcová, Roman Babjak, Michal Moravčík), foto autoři instalaceInstalace fotografií Mariana Kusika (realizace Lucia Nimcová, Roman Babjak, Michal Moravčík), foto autoři instalaceInstalace fotografií Mariana Kusika (realizace Lucia Nimcová, Roman Babjak, Michal Moravčík), foto autoři instalaceZe zahájení festivalu před synagogou, foto Ivan KotačkaZe zahájení výstavy Lukáše Prokůpka před knihkupectvím ArtonZahájení výstavy v Regionálním muzeu v Kolíně (Jan Kubíček a Helena Musiová), foto Zdeněk SkružnýJan Kubíček v Regionálním muzeu v Kolíně, foto Martin VlčekZe zahájení výstavy v galerii V zahradě (koncert skupiny Sto zvířat), foto Zdeněk SkružnýEva Výborná v galerii V zahradě, foto Ivan KotačkaInstalace Evy Výborné v galerii V zahradě, foto Jolana HavelkováZe zahájení výstav v D.I.V.O. Institute (Ivars Gravlejs, Jolana Havelková (uprostřed)), foto Zdeněk SkružnýZe zahájení v D.I.V.O. Institute (Mark Divo s dcerou, Mátyás Misetics (vzadu)), foto Zdeněk SkružnýZe zahájení v D.I.V.O. Institute (zleva Jan Měřička, Jiří Šigut, Josef Moucha), foto Martin VlčekZahájení výstavy v minigalerii ve vinotéce U Zlaté štiky (Jan Měřička a Veronika Marešová), foto Zdeněk Skružný

 

8. fotografický festival Funkeho Kolín

4. 10. – 1. 11. 2009 

Tématem 8. fotografického festivalu Funkeho Kolín jsou Stopy a záznamy. Festival připravily Jolana Havelková, Naďa Kovaříková a Helena Musilová ve spolupráci se zúčastněnými galeriemi.
V rámci prezentace kolínských osobností představila Helena Musilová tvorbu Jana Kubíčka.

Součástí festivalu se stal webový projekt Fotodokument.cz, který se věnuje dokumentaci mizejících a měnících se částí Kolína. Dále pak proběhl workshop Jiřího Šiguta a výstava Stopy, v galerii Školská 28 v Praze.

Výstavní prostory a vystavující:

Synagoga: (Na Hradbách 157) Beata Dlugosz (kurátorka: Helena Musilová); Marian Kusik (kurátoři: Lucie Nimcová a Roman Babjak); Mátyás Misetics (kurátorka: Helena Musilová); Jiří Šigut (kurátorka: Lenka Sedláčková)
Malá galerie Na Hradbách: (Na Hradbách 152) Jan Wojnar (kurátorka: Helena Musilová)
Knihkupectví Arton: Lukáš Prokůpek (kurátor: Pavel Vančát)
Regionální muzeum v Kolíně: (Brandlova 35) Jan Kubíček - FOTOGRAFIE A FOTOGRAMY Z LET 1962-1985 (kurátorka: Helena Musilová)
Regionální muzeum v Kolíně: (Brandlova 27) Zbyněk Baladrán - FRAGMENTY UTOPIE (kurátorka: Markéta Kubačáková)
Městské divadlo v Kolíně: (Smetanova 557) Daniela Baráčková, Petra Malá, Mark Ther, Tereza Velíková - REKONSTRUKCE MINULOSTI (kurátorka: Markéta Kubačáková)
Městské divadlo v Kolíně: (Smetanova 557) Jáchym Kliment (kurátorka: Helena Musilová)
Galerie Nahoře: (Sokolská 24) Ondřej Přibyl - MÍSTA A UDÁLOSTI; NÁLEZ (kurátorka: Naďa Kovaříková)
Galerie V zahradě: (Sokolská 24) Eva Výborná - LABYRINTY (kurátorka: Jolana Havelková)
D.I.V.O. Institute: (Na Petříně) Markéta Kinterová - PŘÍŠTĚ JE FACKA (kurátorka: Jolana Havelková); Ivars Gravlejs - MOJE NOVINY, UŽITEČNÉ INFORMACE PRO FOTOGRAFA (kurátorka: Jolana Havelková)
Městský společenský dům: (Zámecká 109) Jan Šimánek (kurátorka: Helena Musilová)
Karlovo náměstí: (Karlovo náměstí 23) Igor Ševčuk (kurátorka: Dita Lamačová)
Vinotéka U zlaté štiky: (Karlovo náměstí 7) Jan Měřička - MYŠLENKY UVOLNĚNÉ (kurátorka: Veronika Marešová, Helena Musilová); hudební produkce: Lukáš Kuta, housle
Galerie Naivní Anděl: (Rubešová 54) Anna Gutová - ZTRACENÁ MÍSTA (kurátorka: Naďa Kovaříková)
Externí výstava: (Galerie Školská 28, Praha) Ondřej Bouška, Kateřina Držková, Vojtěch Fröhlich, Tereza Králová, Miloš Šejn, Jiří Šigut, Jan Šimánek, Jan Wojnar - STOPY(kurátor: Ondřej Bouška)

Zpět